کد خبر : 98 28 می 2015 ساعت [ 15:31 ]
چاپ خبر ذخیره فایل ارسال به دوستان

جاذبه گردشگری

پخش جاذبه های گردشگری کشور از 30 شبکه ماهواره ای به صورت زنده

محمد کاظم خلدی نسب روز پنجشنبه در سومین نشست تخصصی فرمانداران و شهرداران شهرهای نمونه گردشگری کشور در رامسر با اشاره به جایگاه و تاثیر گذاری رسانه ها ، گفت : رسانه ها در معرفی، فرهنگ سازی و همچنین جلب مشارکت و سرمایه گذاری داخلی و خارجی در صنعت گردشگری می توانند نقش مهمی ایفا […]

صثق

محمد کاظم خلدی نسب روز پنجشنبه در سومین نشست تخصصی فرمانداران و شهرداران شهرهای نمونه گردشگری کشور در رامسر با اشاره به جایگاه و تاثیر گذاری رسانه ها ، گفت : رسانه ها در معرفی، فرهنگ سازی و همچنین جلب مشارکت و سرمایه گذاری داخلی و خارجی در صنعت گردشگری می توانند نقش مهمی ایفا کنند.

وی بر لزوم بهره گیری از رسانه برای جلب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همچنین جذب گردشگر تاکید کرد و افزود : به دنبال آن هستیم که با نصب دوربین های تلویزیونی ماهواره ای در مناطق مختلف و مکان های دیدنی و همچنین شهرهای نمونه گردشگری از جمله رامسر ، جاذبه های گردشگری و موقعیت های سرمایه گذاری در این مناطق را به صورت زنده به نمایش بگذاریم تا در 30 شبکه ماهواره ای به صورت زنده برای یک میلیارد نفر در جهان قابل دیدن باشد.

خلدی نسب گفت : با توجه به این که در گذشته از مناطق گردشگری به صورت دقیق و کارشناسی تعریفی صورت نگرفت و بر همین اساس یکهزار و 68 منطقه گردشگری ، یکصد روستا و 11 محور گردشگری در نظر گرفته شد ، امروز تشکیل کار گروه ویژه که بتواند شاخص ها و استاندارهای لازم را برای مناطق نمونه گردشگری تعیین و تبیین کند ، ضروری است.

وی افزود : معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی توسعه این صنعت با تمام توان و با برنامه ریزی به دنبال تعیین شاخص ها مناطق نمونه گردشگری است تا بتواند بر اساس آن علاوه بر توسعه این مناطق ، تسهیلات لازم را تامین و موجب ارتقای کیفی مناطق گردشگری و جلب گردشگران بیشتر شود.

او با اشاره به تعیین 14 شهر نمونه گردشگری در کشور ، ادامه داد : خیلی از مناطق دیگر کشور از جمله شوش دانیال، شهر سوخته زابل، کوه تفتان، شهر هگمتانه همدان، ابیانه کاشان و ماسوله گیلان نیاز به معرفی و توجه بیشتری دارند تا ظرفیت های آنها از حالت بالقوه به صورت بالفعل در آید .

خلدی نسب گفت : در راستا معرفی ظرفیت های گردشگری کشور باید مسوولان با همیاری و همگرایی بیشتر و از سوی دیگر با تعامل با نهادهای بین المللی و همچنین مشارکت سازمان های مردم نهاد بویژه جوانان گام بردارند .

شهرهای رامسر، شیراز، ری، نیشابور، بسطام، لاهیجان، تفت، ابرکوه، میبد، سرعین، ماهان ، دماوند و مشهد از جمله شهرهای نمونه گردشگری کشور هستند .

سومین نشست یک روزه تخصصی فرمانداران و شهرداران شهرهای نمونه گردشگری کشور و سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری صبح امروز (پنجشنبه) در رامسر آغاز به کار کرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها