کد خبر : 101 28 می 2015 ساعت [ 15:33 ]
چاپ خبر ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدرسه ساز

بیش از 25 هزار خیر در کشور مدرسه سازی می کنند

خدیجه نیزاری روز پنجشنبه در هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز مازندران در بابلسر افزود : این خیرین هر کدام دستکم یک تا 110 مدرسه در کشور ساخته اند. وی آمار زنان خیر مدرسه ساز کشور را چهار هزار و 340 نفر اعلام کرد و گفت : 17 هزار و 475 نفر از خیران مدرسه ساز […]

بی

خدیجه نیزاری روز پنجشنبه در هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز مازندران در بابلسر افزود : این خیرین هر کدام دستکم یک تا 110 مدرسه در کشور ساخته اند.

وی آمار زنان خیر مدرسه ساز کشور را چهار هزار و 340 نفر اعلام کرد و گفت : 17 هزار و 475 نفر از خیران مدرسه ساز هم مرد هستند.

او افزود : سه هزار و 752 شخصیت حقوقی نیز به عنوان خیر مدرسه ساز با آموزش و پرورش همکاری دارند.

رییس ستاد بانوان خیران مدرسه ساز کشور گفت : بسیاری از خیرین علاوه بر تعهد ساخت مدرسه ، زمین هایی به آموزش و پرورش اهدا کرده اند که ارزش بالایی دارد .

وی از مدرسه سازی به عنوان یک امر مهم در مبارزه با جهل و نادانی و ترویج فرهنگ علم و دانش یاد کرد و افزود : خیرین مسیر خیر را برای نسل جوانان ایجاد می کنند.

خیرین مدرسه ساز مازندران در شانزدهمین جشنواره که سال گذشته برگزار شد تا 20 میلیارد تومان برای ساخت مدارس تعهد مشارکت داده بودند که تاکنون 55 درصد تعهداتشان محقق شده است.

هم اکنون 482 کلاس درس با مشارکت خیرین مدرسه ساز در مازندران در حال بازسازی و نوسازی است که خیرین در 37 پروژه هزینه صفر تا صد بازسازی کلاس های درس را تقبل کرده اند.

از سال 77 تاکنون با کمک 293 میلیارد تومانی خیرین مدرسه ساز 700 پروژه در قالب سه هزار کلاس درس به صورت مشارکتی در استان مازندران بازسازی و مقاوم سازی شده است.

خیرین مدرسه ساز مازندران همچنین تا کنون 444 قطعه زمین به مساحت یک میلیون و 650 هزار متر مربع اهداء کردند.

بر اساس اعلام مسوولان آموزش و پرورش هم اکنون 33 درصد کلاس های درس مدارس مازندران نیاز به بازسازی و بهسازی دارد.

22 درصد از این کلاس ها تخریبی است که باید بازسازی شود و 11 درصد دیگر هم نیازمند بهسازی و مقاوم سازی است.

مازندران 480 هزار دانش آموز دارد و 890 خیر مدرسه ساز دارد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها